Początek sezonu 2017/18

17 paź, 2017 | Autor: Jerry  | Komentarze (0)
Dokładnie 2 tygodnie temu na kręgielni Vector rozpoczął sie sezon 2017/18 Amatorskiej Ligi Kręglarskiej Vector. Do tego sezonu stanęło ostatecznie 18 ekip, dlatego też ustaliliśmy, że podzielimy te zespoły na 2 ligi po 9 drużyn.

Tym samym mimo spadku z I ligi, obaj ubiegłosezonowi spadkowicze zostaną w I lidze, jako, że z powodów regulaminowych musiał wycofać się ASSMANN PGP (większośc graczy tego teamu rozpoczęła rywalizację w Superlidze PZK a to, jak wiemy, automatycznie wyklucza grę w LV). Kręglarzon ASSMANNA życzymy sukcesów w wyższych ligach!!!

Ostatecznie więc I ligę tworzyć będą ekipy: VECTOR, UTECH TEAM, BILSCY Klimatyzacja, TPBUS, ETT, OSIR Urzędasy, Karcher Sady, BASF Red Devils oraz SSR START Poznań. W II lidze zagrają natomiast: Karolin I, Karolin II, WUEF Senior I, WUEF Senior II, Izoterm, KSV Strzałki, Ojciec Pio, Wrzos Sieraków i Zawodowcy. No i najwazniejsze - w tym sezonie gramy bez play-off!! Czyli kto jak zakończy rundę zasadniczą, tak zakonczy sezon. Dlatego warto starać się od samego startu :)

Na stronie pojawił się wcześniej także terminarz, także każdy wie, z kim i kiedy gra w I rundzie sezonu... a z małym opóźnieniem pojawił się również regulamin, za którego brak wcześniej chcemy wszystkich bardzo przeprosić. W dniu jutrzejszym odbędzie się spotkanie Rady Ligi, która podejmie temat wywołany na forum naszej strony WWW o rzekomej rezygnacji zespołu BILSKICH Klimatyzacja. Liczymy, że BILSCY rozważą na zimno swoje zapowiedzi i jednak zostaną w lidze bo są jej częścią od ponad 10 lat, a poza tym przecież mają szerszy skład i zakaz startu graczy Superligi nie może im pomieszać szyków (tym bardziej, że ten zakaz był od zawsze w regulaminach LV zamieszczony).

A teraz wracamy na tory :))

Zaczynamy od I ligi, gdzie w 2 tygodnie rozegrano 4 spotkania ligowe. W najciekawszym z nich i najbardziej zaciętym UTECH Team pokonał Vectora 5:3 i 795:785. UTECH osłabiony odejściem Janusza Adamczaka do Superligi pokazał, że nawet w obecnym składzie będzie się w lidze liczył, a z kolei Vector bez jednego z liderów (Leszka Gandeckiego), którzy przeszedł do TPBUS - także nie składa broni. W innym meczu wcześniejszym ten sam UTECH zagrał jednak ciut słabiej i w tym spotkaniu uległ BILSKIM Klimatyzacja 2:6 i 765:823. Tutaj z kolei BILSCY pokazali, że już w pierwszym meczu są w formie, którą jeśli utrzymają, mogą wrócić po roku na Mistrzowski tron. W innym także zapowiadającym się ciekawie spotkaniu beniaminków I ligi SSR STart Poznan nadspodziewanie łatwo rozgromił BASF Red Devils 8:0 i 801:725. No a na koniec największy faworyt LV TPBUS równie wysoko rozbił graczy SSR Start 8:0 i 850:791. Na największe uznanie indywidualnie zasłużyła Regina Gawłowska ze Startu Poznań, która rzuciła równe 300 punktów! Poza nią wartościowe wyniki zagrali jeszcze: Barbara Gandecka z TPBUS (296) i Waldemar Wereszczyński z TPBUS (284). Gratulacje!

W II lidze identyczna sytuacja i rozegrano 4 mecze. Najciekawszym meczem było starcie Karolina II z WUEF Senior II, zakończone wynikiem 5:3 i 686:685! Inne również w miarę zacięte spotkanie, a stojące na wyższym poziomie, to mecz Zawodowców z Izotermem, w którym Zawodowcy triumfowali 6:2 i 758:736. A poza tym mieliśmy jeszcze inny triumf Zawodowców, tym razem pokonali oni Karolin II już wyraźniej, bo 6:2 i 742:651... a na koniec należy pochwalić ekipę Ojciec Pio, która udanie zaczęła sezon pokonując WUEF Senior II 6:2 i 759:717. Najlepsze wyniki indywidualne zagrali: Jakub Maćkowiak i Piotr Antos z Zawodowców (267 i 266) oraz Leszek Spruta z Ojciec Pio (261).

Kolejne mecze już dzisiaj, sezon nabiera rumieńców :) Zapraszamy na kręgielnię!


Komentarze (0)Dodaj komentarz:

Komentować mogą wyłącznie zalogowani użytkownicy. Zaloguj się, by móc komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Liga Vector