Rada Ligi Vector - notatka 17.10

18 paź, 2017 | Autor: Jerry  | Komentarze (0)
W dniu wczorajszym w godzinach wieczornych zebrała się Rada Ligi Vector, która w swoim stałym 7-osobowym składzie ustaliła kilka zasad na bieżący sezon oraz odniosła sie do sytuacji regulaminowej związanej z grą lub jej zakazem dla graczy z Superligi.
Zacznijmy od tego tematu, bo w ostatnim czasie to on wzbudził najwięcej emocji. Od ponad 10 lat Regulamin Amatorskiej Ligi Kręglarskiej Vector WYKLUCZAŁ możliwość łączenia gry w Superlidze PZK z grą w Lidze Vector. Tej zasady nigdy nie zmienialiśmy i w tym świetle nieco kuriozalne wydają się zarzuty zespołu BILSKICH Klimatyzacja o zmianie regulaminu w tym zakresie, skoro pozostał on niezmieny od ponad 10 lat :) Umożliwialiśmy grę w naszej lidze nawet bez karencji byłym kręglarzon z Superligi mającym powyżej 50 lat (bo takich zawodników było kilku), ale NIGDY nie można było grać równocześnie i w LV i w Superlidze. Ten zapis został utrzymany nie tylko jednogłośnie na radzie Ligi Vector, ale także po zapytaniu kilkunastu obecnych w ostatnich dwóch tygodniach na kręgielni zawodników LV. Tak więc zapis zostaje i liczymy na sportową postawę zespołu BILSKICH i pozostanie w LV wobec nie wprowadzania żadnych zmian dotykających ten zespół, a tylko pozstawienia "odwiecznych" zapisów w naszym Regulaminie. Co należy podkreślić, to taką sportową postawę i zrozumienie pokazali gracze ASSMANN PGP, a także Karol Nowak i Janusz Adamczak, którzy angażując się od tego sezonu w grę w Superlidze PZK zrezygnowali (znając zapisy regulaminowe) z gry w LV. Tutaj oczywiście szkoda straty tych graczy, ale absolutnie rozumiemy ich chęć rywalizacji na najwyższym sportowym poziomie.
 
Przy okazji Rada Ligi zaprasza WSZYSTKICH zawodników lub kapitanów drużyn LV do składania pomysłów ulepszeń naszego Regulaminu oficjalnie mailem do Krzysztofa Bąkowskiego. Kiedyś takie zmiany przyjmowaliśmy, zapraszalismy do ich proponowania, niektóre nawet weszły w życie... a potem nastała cisza (przynajmniej oficjalnie) a tylko anonimy na forum LV sugerują ulepszenia, ale nie mają odwagi ich zaproponować otwarcie :) Odwagi ligowcy! :)
 
Poza kwestiami Regulaminu LV Rada Ligi omówiła zaangażowanie niektórych z Organizatorów LV w Mistrzostwa Świata w Tarnowie Podgórnym i w prace FIQ WNBA NBC, co na pewno będzie mieć wpływ na sezon 2019/20... ale to jeszcze sporo czasu i o tej imprezie też będziemy coraz więcej na łamach LV informować.

Innym tematem, którym zajęliśmy się wczoraj były Indywidualne Mistrzostwa Ligi Vector 2017. Tutaj doszliśmy do wniosku po przeanalizowaniu frekwencji z lat ostatnich + napiętego kalendarza naszych ligowców grających w różnyc rozgrywkach w całym kraju, że zrobimy zawody 1-dniowe. Od rana zorganizujemy eliminacje lub bloki rozstawiające na 60 rzutów gry sportowej (w zależności od frekwencji), a po południu finały w formule najpierw 30 rzutów pełne + zbierane, a potem w dalszych rundach sprinty. Taki turniej pod wieczór wyłoni nowego Indywidualnego Mistrza LV 2017. Kalendarzowo, po konsultacji z ligowcami proponujemy te zawody zrobić w niedzielę 17 grudnia 2017 od rana do późnego popołudnia. Przy okazji będzie możliwość świątecznego spotkania LV i życzeń świąteczno-noworocznych. Prosimy o uwagi do Krzysztofa... a potem ogłosimy zapisy, ale to jakoś na miesiąc do zawodów.

Ostatnim podjętym tematem była strona WWW naszej ligi, która już wkrótce dość gruntownie się zmieni. Ta zmiana nie tylko ulepszy jej wizerunek, ale co najważniejsze - komunikację z ligowcami. Będzie na niej opcja zalogowania się konieczna do opublikowania komentarzy i w ten sposób dopuścimy do merytorycznej i kulturalnej dyskusji na forum i wykluczymy zupełnie zbędne anonimowe wpisy, których usuwać nam sie po prostu nie chce... a które do gry i zasad zwyczajnie nic nie wnoszą. Nowej strony wyglądajcie już w listopadzie 2017 :) a stosowną informację oczywiscie zamieścimy wcześniej na "starej stronie" :)

Tyle informacji i decyzji, zapraszamy wszystkich mentalnie zaangażowanych w grę w LV do aktywnego zgłaszania zmian, pomysłów, zasad, itp a także do organizacji turniejów, czy zawodów. Służymy kręgielnią, poprowadzeniem i oprawą... ale ta inicjatywa musi wyjśc od Was, bo to Wy najlepiej znacie środowisko kręglarskie z którym co weekend się mierzycie na licznych turniejach ogólnopolskich. Zapraszamy!


Komentarze (0)Dodaj komentarz:

Komentować mogą wyłącznie zalogowani użytkownicy. Zaloguj się, by móc komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Liga Vector