Nowa strona internetowa LV

08 lis, 2017 | Autor: simon  | Komentarze (5)
W końcu nastąpił ten moment i uruchamiamy nową stronę internetową. Wymagało to poświęcenia dłuższej chwili, ale w końcu się udało i mamy ją!

Nowa strona jak widzicie jest nieco "większa" od poprzedniczki. Przez te ostatnie lata postęp, który dokonał się w temacie internetu, serwisów i usług świadczonych przez przeglądarki jest przeogromny. Staramy się nadgonić nieco stracony czas i oddajemy Ligę Vector w nowej odsłonie. A co się zmieniło?

Po pierwsze - responsywność

Zmienił się format serwisu. Strona jest responsywna, zatem można ją swobodnie czytać na wszelkiego typu urządzeniach, w tym również na tych najmniejszych - smartfonach. Teraz macie stronę i najnowsze wiadomości zawsze przy sobie. Zmiana jest również na większych ekranach, gdzie lepiej dobrana typografia pozwoli przyjemniej czytać i przeglądać serwis.

Po drugie - logowanie

Jak już było sygnalizowane, doszliśmy do momentu, w którym możliwość komentowania artykułów zostawiamy wyłącznie zalogowanym użytkownikom. Mimo, iż przez te wszystkie lata nasze forum pozostawało w moim odczuciu i tak nader "schludne", to jednak dla większej transparentności wprowadzamy logowanie. A jak się zalogować?

Logowanie i rejestracja - krok po kroku

Poniżej zwięzła instrukcja na temat tego, jak się zarejestrować i jak się logować na stronie.

  1. Krok pierwszy - Rejestracja. Należy założyć sobie konto w serwisie wchodząc na stronę z formularzem rejestracji
  2. Rejestrujemy się podając swój login (będziemy go używać później do logowania) i hasło. Dodatkowo podajemy pseudonim, którym będą podpisywane nasze komentarze. Pseudonim może być różny od loginu. Ponadto podajemy dane kontaktowe do siebie: imię i nazwisko oraz email.
  3. Jeśli jesteśmy zawodnikiem grającym w lidze - podajemy dodatkowo zespół, który reprezentujemy. To będzie nam później pomocne na dalszym etapie rozwoju naszego serwisu - gdy wprowadzimy dodatkowe funkcjonalności tylko dla zawodników (m.in. edycja profilu, zdjęcia zawodniczego, dostęp do indywidualnych statystyk itp).
  4. Krok drugi - Aktywacja konta. Po przesłaniu formularza na adres email podany przez nas zostanie przesłana wiadomość zawierająca link aktywacyjny - który należy kliknąć, żeby nasze konto stało się aktywne i abyśmy mogli się logować przy pomocy danych, które sobie wymyśliliśmy.
  5. Krok trzeci - Logowanie. Po aktywacji konta można się już bezproblemowo logować do serwisu. W prawym górnym rogu ekranu, na górnej belce jest przycisk "Zaloguj", który przekierowuje nas do strony logowania
  6. Po zalogowaniu w miejsce przycisku logowania pojawi się nasz login oraz imię i nazwisko pokazujące, na jakie konto jesteśmy aktualnie zalogowani. Będąc zalogowanymi możemy komentować artykuły wpisując wyłącznie nasz komentarz - nasz podpis i data dodania komentarza dodawane są automatycznie.
  7. Kończąc korzystanie z serwisu możemy się wylogować klikając w przycisk wyloguj - obok naszego loginu w górnym prawym rogu ekranu.

Po trzecie - Archiwum

Ponieważ nowa strona powstała w całkiem odmiennej technologii, z przyczyn technicznych nie dało rady przenieść archiwalnych artykułów wprost do nowej platformy. Udało się jednak je tak zaimportować, by dało radę je czytać i przeglądać.Archiwum wiadomości jest dostępne z podstrony Aktualności (po prawej stronie jest przycisk). Specyficzne formatowanie tekstu w treści wiadomości archiwalnych  skutkuje tym, że tu i ówdzie pojawić się mogą dziwne znaczniki, i nie będą działać linki z treści artukułów. Jednakże generalnie czytać się je da, więc jak ktoś ma ochotę odwołać się do jakiś tekstów z przed 10 lat to można.

Co nowego na stronie?

Z nowości, które dostępne są już teraz da się zauważyć wyszukiwarkę zawodników, w której po wpisaniu pierwszych trzech liter pojawiają się podpowiedzi zawodników ligi do wyboru -  wystarczy z listy wybrać osobę i mamy dostęp do jej indywidualnych statystyk. Możemy także porównać dwóch dowolnych zawodników ze sobą - tzw. head-2-head. W ten sposób uzyskujemy bezpośrednie porównanie dowolnych graczy (również pierwszoligowców z drugoligowcami).

Problemy, pytania

Jeśli masz jakiekolwiek problemy związane z obsługą nowej strony, czegoś nie rozumiesz lub zauważasz jakieś błędy, które Twoim zdaniem można poprawić - pisz korzystając z formularza kontaktowego na stronie Kontakt - wybierając opcję tematu - strona internetowa.

Tymczasem miłego przeglądania! :)


Komentarze (5)


Dla mnie Super ! Simon Wielkie Dzięki !
LeszeG
09 lis 2017, 08:16
No i mamy stronkę "jak się należy". Wygląda i działa extra. Wielkie gratulacje dla autora i wykonawcy!!!!!!!
Przy okazji pozdrawiam całą brać kręglarską Ligii Vector.
DOBRY RZUT !!!
Waldemar z TPBUS
09 lis 2017, 14:09
Nowość: przy profilu zawodnika, a także przy profilu zespołu mamy teraz wykres z ostatniego dziesięciolecia pokazujący historyczne wyniki.
Simon
10 lis 2017, 12:47
Gratulacje za pomysł i wykonanie. Nowoczesna strona internetowa jest piękną twarzą "starej" LV. Dzięki za stworzenie i prowadzenie. Kawał dobrej roboty. Dobry Rzut.
Vivaldi
10 lis 2017, 20:16
Extra stronka! Dla mnie BOMBA! Fajny pomysł i wykonanie! Gratuluję pomysłu! Super, że można śmigać na smartfonie. Łatwy dostęp do informacji i wyników. Wykres przy profilu zawodniku z ostatnich lat, czy porównanie wyników dwóch zawodników - REWELACJA!
Jeszcze raz GRATULACJE i pozdrowienia dla całej braci kręglarskiej!
DOBRY RZUT!
Showman
11 lis 2017, 19:28

Dodaj komentarz:

Komentować mogą wyłącznie zalogowani użytkownicy. Zaloguj się, by móc komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Liga Vector