Zacięte mecze w I lidze

09 lis, 2017 | Autor: Jerry  | Komentarze (5)
W Lidze Vector w ostatnich dwóch tygodniach poza debiutem nowej strony WWW :) mieliśmy również 6 ligowych spotkań. Najciekawsze z nich rozegrały się w I lidze, gdzie trzykrotnie padł wynik 4:4... co świadczy o dużej zaciętosci, ale tez emocjach towarzyszących spotkaniom. Zobaczmy jak do tego doszło...

I liga rozegrała w ostatnim czasie 3 mecze. W każdym z nich padł wynik 4:4, ale tylko jedno spotkanie pozostało de facto nierozstrzygnięte. Był to mecz BASF Red Devils z ETT w którym padł wynik remisowy 1:1, gdyż nie tylko duże punkty zostały na poziomie 4:4, ale także wynik pojedynków 6:6, a w kręglach minimalnie lepsi byli gracze ETT (764:760). W innym meczu z udziałem ekipy ETT także było 4:4, ale tym razem to ETT wygrało swoje spotkanie. ETT pokonało OSiR Urzędasów po remisie 4;4 wygrywając w pojedynkach 6,5:5,5 i w kręglach 761:732. Na koniec mecz Vectora z Karcher Sady, w którym także padło 4:4, ale to Karcher okazał się lepszy wygrywając z rywalami w pojedynkach 7,5:4,5 i to mimo porażki w kręglach: 734:750. jak widać w tym tygodniu emocje były niezwykłe... ale niestety poziom sportowy dużo słabszy. To widać w wynikach najlepszych graczy którymi byli: Bogusława Ułasewicz z OSiR (265), Marek Luftmann z Vectora (262), Jacek WItczak z ETT (261).

W II lidze było już mniej emocji, a poziom niektórych ekip... nawet lepszy niż w I lidze :)) Zaczniemy od meczu w którym faworyt II ligi Karolin I rozbił WUEF Senior II 8:0 i 744:645. Świetnie zaczeli swój start w tym sezonie gracze Wrzosu Sieraków, który pokonali wyrwźnie w sezonowym debiucie ekipę Zawodowców. Wrzos zwyciężył Zawodowców 6:2 i 744:699, czym od razu na starcie nowych rozgrywek pokazał aspiracje do I ligi. I na koniec mecz lidera II ligi czyli Karolina II, który odniósł kolejny triumf wygrywając tym razem z drużyną Ojciec Pio. Karolin II pokonał zespół Ojciec Pio 6:2 i 724:684. Wśród najlepszych zawodników tych ostatnich kolejek zameldowali się: Edwin Marciniak z Wrzosu (272), Waldemar Wiśniewski i Tomasz Maik z Karolin I (254 i 252) oraz Andrzej Tyburski z Wrzosu (252). Gratulujemy!

A korzystając z opcji jakie daje nowa strona WWW - zapraszamy do dyskusji w komentarzach, porównywania gry i wyników zawodników i... lektury naszych artykułów. Miłej lektury!


Komentarze (5)


Nie tylko fajnie wygląda ta nowa strona, ale dodatkowo łatwiej i szybciej się pisze/publikuje artykuły :) A do tego linkować można protokoły bezpośrednio do tekstów i w ogóle wypas ;) UWAGA! Są jeszcze opcje wrzucania fotek do artykułów, dlatego prosimy graczy o ustawianie się przed meczami do zdjęcia, Krzysiek zrobi fotkę, wrzuci do systemu, a ja podlinkuję pisząc artykuł... będzie jak w Ekstraklasie, albo lepiej :)
Jerry
09 lis 2017, 10:46
Wszystko fajnie, szkoda tylko, że tak trudno zagrać w Lidze Vector jakiś mecz w terminie. Już drugi mecz Startu odwołany.
Waldek ze Startu
11 lis 2017, 18:32
Czy ktoś mi może wyjaśnić wpis w terminarzu " mecz przełożony przez organizatora" ? Kto jest tym organizatorem ? Na jakiej podstawie przełożył mecz ? Dlaczego nie poinformował kapitana zainteresowanej drużyny o odwołaniu meczu ? Dlaczego nie podał na jaki termin przekłada mecz ? Czy określenie Amatorska Liga ma się odnosić do wszystkiego co się z nią wiąże ?
Waldek ze Startu
13 lis 2017, 23:18
Notka o przełożonym spotkaniu pojawiła się na tyle wcześnie aby każdy zainteresowany terminarzem mógł się z nią zapoznać. W dniu 15.11.2017 na kręgielni nie mogą odbyć się mecze Ligi Vector. Terminy przełożonych spotkań pojawią się w niedługim czasie. Panie Waldemarze chyba nie muszę tłumaczyć kto jest organizatorem...
Krzysztof B.
14 lis 2017, 18:33
Jeden telefon do kapitana chyba nie jest problemem a wręcz czymś normalnym. Nie ma obowiązku bywania na stronie LV. Nasz kapitan dzień przed meczem ustalał skład na mecz, bo korzysta z internetu w telefonie i nie mógł korzystać z terminarza. Przypominam, że to już drugi nasz mecz odwołany. Żeby się nie skończyło tym, że będziemy grać wszystkie mecze w jednym tygodniu.
Waldek ze Startu
18 lis 2017, 21:38

Dodaj komentarz:

Komentować mogą wyłącznie zalogowani użytkownicy. Zaloguj się, by móc komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Liga Vector