Mecz sezonu UTECH-TPBUS!

06 gru, 2017 | Autor: Jerry  | Komentarze (0)
W Lidze Vector od naszego ostatniego artykułu minęły właśnie 2 tygodnie, więc śpieszę z odrobieniem zaległości ;) A opisując te 2 tygodnie zdecydowanie trzeba zacząć od tytułowego meczu sezonu, który był w sumie drugim meczem w historii Ligi Vector z najwyższą liczbą punktów... a co najważniejsze pokazał, że nawet dotychczasowi dominatorzy nie są "skazani" na Mistrzostwo Ligi juz teraz.

W minionych 2 tygodniach w Lidze Vector rozegraliśmy 7 spotkań, z czego 4 mecze w I lidze i 3 spotkania w II. I oczywiscie zaczać musimy od zmagań niepokonanego do tego momentu TPBUS z grającym w kratkę UTECH Team. W tym spotkaniu mieliśmy wszystko. Genialne wyniki indywidualne, emocjonujace pojedynki, najwyższą klasę sportową i... niespodziankę, bo za taką w sumie należy uznać pierwszą porażkę TPBUS w meczu z rywalem, który ostatnio grał o niebo słabiej. Ale UTECH, to UTECH i ten mecz właśnie potwierdził, że z ta ekipą do końca bedzie trzeba się liczyć. Ostatecznie UTECH Team pokonał TPBUS aż 8:0 i 868:839, czym nie tylko oskoczył od dna tabeli, ale także dał wiare innym w pokonanie liderów. W innym ciekawym spotkaniu w którym grał TPBUS, drużyna ta wróciła na zwycięska ścieżkę pokonując ETT i znowu grając na niezwykle wysokim poziomie. TPBUS wygrał z ETT 6:2 i 837:773 i umocnił się na fotelu lidera zapewniając sobie tytuł Mistrzów Jesieni. Co ciekawe ETT jest dość blisko liderów, po tym jak w poprzednim swoim meczu rozgromił SSR Start Poznań wygrywając za 3 punkty. W tym spotkaniu ETT wygrał z SSR Start 8:0 i 778:705, a 3 punkty trafiły do ETT nie do konca dzięki ich wyjątkowo dobrej grze, co tym razem słabej dyspozycji rywali. I na koniec mecz ostatni, w którym wicelider tabeli BASF Red Devils potwierdził, że wyraźnie odzyskuje formę i pokonał wysoko Vectora 8:0 i 778:730. Tym samym czołówka tabeli (poza wyprzedzającym ją graczom TPBUS) jest dość płaska i wszystko jeszcze jesienią i potem w rundzie rewanżowej może się zdarzyć.

Nnajlepsze wyniki indywidualne tym razem sa naprawdę imponujace: Barbara Gandecka (TPBUS) 295, Danuta Pribe i Jacek Wojcieszak z UTECH Team (po 291), Jadwiga Wojcieszak (UTECH)  i Waldemar Wereszczyński (TPBUS) po 286. GRATULACJE!!

W II lidze emocji było ciut mniej, ale i tak liga ta w tym roku naprawdę jest ciekawa. W najbardziej interesującym meczu derbowym zmierzyły się ekipy Karolin I z Karolin II i co ciekawe, ci teoretycznie "drudzy" wygrali z faworyzowaną "jedynką"! Karolin II pokonał Karolin I 6:2 i 738:695 i tym samym zbliżył się do swoich rywali na 1 punkt w tabeli.

W innym spotkaniu Karolin I potwierdził jednak swoje I-ligowe aspiracje i pokonał po dośc ciekawym meczu Izoterm - remisując 4:4, wygrał pojedynki 7:5 i kręgle 720:666. W ostatnim spotkaniu emocji nie było... a to dlatego, że WUEF Senior II oddał walkowera w spotkaniu z Wrzos Sieraków i tym samym Wrzos umocnił się na pozycji niepokonanego lidera II ligi i podobnie jak TPBUS jest już dzisiaj Mistrzem Jesieni.

Najlepiej indywidualnie pokulali: Jan Kielar z Karolin II (277) oraz Marek Muc (Karolin I) 269. Gratulujemy!


Komentarze (0)Dodaj komentarz:

Komentować mogą wyłącznie zalogowani użytkownicy. Zaloguj się, by móc komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Liga Vector