Powrót UTECHU i OSiR

15 gru, 2017 | Autor: Jerry  | Komentarze (2)
W minionych 10 dniach w naszej Lidze Vector rozegrano aż 7 spotkań ligowych, z czego 4 mecze w I lidze i 3 spotkania w II lidze. Tym razem najciekawszy wydaje się imponujący powrót do formy i marsz w górę tabeli zespołów UTECH Team i OSiR Urzędasy. Obie ekipy nie tylko wygrały ostatnie dwa mecze z rzedu, ale uzyskały doskonałe wyniki i pokazały, że mogą jeszcze w tym sezonie wiele wygrać. A na duże wyróżnienie zasłużył jeszcze Maciej Kozłowski z Vectora, kolejny gracz w klubie 300+ :)

Zaczynamy jak zwykle od I ligi, gdzie najbardziej imponująca przemianą po małym dołku formy jest to co wyprawia UTECH Team. Niedawno "na przełamanie" UTECH pokonał dominatorów z TPBUS, a w ubiegłym tygodniu nie zwalniając tempa UTECH  rozgromił Karcher Sady różnicą ponad 100 kręgli! W tym meczu UTECH Team pokonał Karcher Sady 8:0 i 836:734 i jest już na pozycji wiceliderów tabeli tuż za prowadzącym TPBUS. W innych ciekawych meczach swój marsz w górę zaczęli gracze OSiR Urzędasów. Najpierw zawodnicy OSiR rozbili SSR Start Poznań 8:0 i aż 804:712, a w tym tygodniu gracze OSiRu zagrali swój najlepszy mecz i dość łatwo pokonali Vectora. Wynik OSiR - Vector 6:2 i 820:768 pokazuje, że gracze Urzędasów są w formie przed IMLV... a dodatkowo "przy okazji" wskoczyli na 5-te miejsce w tabeli odbijając się od jej dna. W osotanim z meczy w tych dwóch tygodniach zmierzyły się zespoły z dolnej części tabeli, które dobrze sezon zaczęły, ale od tego czasu notują same porażki. W meczu tym Vector pokonał SSR Start Poznań 6:2 i 789:733 i tym samym Vector wskoczył na miejsce szóste pozostawiając swoich rywali na dnie tabeli. Do końca I rundy spotkan I ligi zostało 6 zaległych meczy i teraz już każde spotkanie ma wielkie znaczenie! Najskuteczniejsi w ostatnich ligowych meczach byli: wspomniany Maciej Kozłowski (Vector) aż 304 punkty, Justyna Witkowiak (OSiR) 288, Danuta Pribe (UTECH) 287 i Bernard Broński (OSiR) 285. Gratulacje!

Mecz OSiR - SSR Start

Mecz Vector - SSR Start

W II lidze było też ciekawie, a najbardziej ciekawie robi się na górze tabeli, gdzie dwaj liderzy Wrzos Sieraków i Karolin I zrównali się punktami co zwiastuje interesującą walkę na wiosnę. Wspomniany Karolin I w swoim ostatnim meczu trochę szczęśliwie wygrał za 3 punkty z zespołem Ojciec Pio notując przy okazji najniższy wynik w tym roku! Karolin I wygrał z Ojciec Pio 8:0 i 686:642. W innym spotkaniu wielkie mozliwści pokazał słabszy na starcie sezonu zespół Izotermu. Izoterm rozgromił WUEF Senior II 8:0 i aż 766:614, co jest chyba rekordową różnicą punktów w tym sezonie! I na koniec mecz najciekaszy i najbardziej zacięty, w którym KSV Strzałki przegrały nieznacznie z WUEF Senior II 2:6 i 693:710. najlepsze wyniki indywidualne zagrali w II lidze: Witek Janik i Jerzy Piela z Izotermu (260 i 259), a także Iwona Majewska ze Strzałek (254). Gratulujemy!

Mecz WUEF Senior II - KSV Strzałki

A już w niedzielę 17 grudnia Indywidualne Mistrzostwa Ligi Vector 2017... zapraszamy!!!


Komentarze (2)


Tak dla formalności, To Izoterm rozgromił WUEF Senior I, a mecz z WUEF Senior II dopiero 18.12.17
dzidekk
15 gru 2017, 10:39
Pewnie przez ten błąd w nazwie pliku z protokołem, tabela II ligi również do poprawki.
dzidekk
15 gru 2017, 10:50

Dodaj komentarz:

Komentować mogą wyłącznie zalogowani użytkownicy. Zaloguj się, by móc komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Liga Vector