Maciej i weterani, czyli IMLV 2017 :)

17 gru, 2017 | Autor: Jerry  | Komentarze (2)
W późne niedzielne popołudnie 17 grudnia 2017 roku zakończyły się na kręgielni Vector kolejne Indywidualne Mistrzostwa Ligi Vector. W tym roku rozstrzygnięcie było na pierwszy rzut oka dość sensacyjne... ale tak naprawdę tytuł trafił w godne ręce, jak i również kolejne miejsca w czołowce, które przypadły najbardziej doświadczonym graczom LV. Gratulujemy!

Do IMLV 2017 zgłosiło się ostatecznie 30 zawodników, jednak co martwi, to fakt, że na starcie bez podania przyczyn lub podając je w ostatniej chwili nie stawiło się kilku zawodników, przez co praktycznie wszyscy z eliminacji zagrali w 24-osobowej rundzie finałowej. Warto jednak dodać, że po eliminacjach prowadził duet męski: Maciej Kozłowski z Vectora i Bernard Broński z OSiR (247 i 240 punktów), a tuż za nimi uplasowały się Justyna Witkowiak z OSiR i Jadwiga Wojcieszak z UTECH (231 i 230). I co najciekawsze to właśnie między tą czwórką toczyła się walka o ostateczny triumf i to tych czterech graczy stanęło do rywalizacji w wielkim finale. Ale po drodze mieli do0 rozegrania 2 fazy po 30 rzutów, potem 2 fazy po 20 i na koniec wspomniany wielki finał. A o tym, że nawet ze słabszym startem w eliminacjach można potem ostro i skutecznie walczyć o triumf w całych zawodach pokazali chociażby Kamil Gustowicz, Bogusława Ułasewicz oraz Danuta Pribe, którzy eliminacje zagrali dość niewyraźnie (Kamil nawet tylko 204 punkty), ale potem świetną grą w fazach finałowych utorowali sobie drogę do najlepszej ósemki. Ostatnim z pierwszej ósemki był nie wspomniany jeszcze Kuba Maćkowiak, który grał mocno w kratkę i po niezłych eliminacjach (225) słabo wszedł w finały (115), by zaraz potem odskoczyć (135) i na koniec znowu trochę spuścić z tonu... Ale to właśnie urok tej formuły turniejowej, w której po eliminacjach mimo zaliczonych wyników walka trwa nadal do końca. Gwoli ścisłości dodajmy, że najlepsze wyniki dwóch faz 30-to rzutowych zagrali: Andrzej Tyburski z Sierakowa (146), Bogusia Ułasewicz (145) iJadwiga Wojcieszak (143).

 

No i wreszcie Wielki Finał ze wspomnianymi Maciejem Kozłowskim, Bernardem Brońskim, Jadwigą Wojcieszak i Justyną Witkowiak. Tutaj walka była wspaniała, no może poza zdecydowanie prowadzącym na starcie tego finału Maciejem Kozłowskim (finał 80 punktów), który nie zagrał wybitnie, ale w miarę bezpiecznie dowiózł swoje prowadzenie do mety. Tuż za nim świetną walkę stoczyli o srebro Bernard Broński (finał 82 punkty) z Jadwigą Wojcieszak (finał 95 pkt), a ciągle groźna pozostawała Justyna Witkowiak (81). Ostatecznie Indywidualnym Mistrzem Ligi Vector był jeszcze junior i najmłodszy zawodnik naszej LV Maciej Kozłowski z łacznym wynikiem 687 punktów, który w pokonanym polu pozostawił całą plejadę weteranów naszej Ligi. Wicemistrzynią IMLV 2017 została Jadwiga Wojcieszak (680), trzeci był Bernard Broński (671), a czwartyą pozycję zajęła Justyna Witkowiak (665). GRATULUJEMY! Cio należy podreślić, to Jadwiga Wojcieszak rok temu była Mistrzynią LV, a teraz jest tuża za zwycięzcą... IMPONUJĄCE!

IMLV 2017 przeszły do historii. Może martwić mała od 3-4 lat frekwencja, dziwić to, że w LV gra ponad 80 zawodniczek i zawodników, a w takich zawodach rywalizuje zaledwie co trzeci z nich... ale cóż, może przyjdą czasy lepszej frekwencji? Na pewno ci co byli dzisiaj widzieli ciekawe zawody, sprawnie poprowadzone, sportowy klimat... a co najwazniejsze, to cieszy, że na kręglarskim opłatku LV, który odbył się zaraz po zawodach wzięła udział największa liczba zawodników od kilku lat. Więc może faktycznie za rok też zrobimy te IMLV 2018 tuż przed świętami, a wtedy wszystkich, którzy dzisiaj wpadli na koniec turnieju i na opłatek nakłonimy do rywalizacji w Mistrzostwach? Zapraszamy!

Już wkrótce Simon wrzuci jakies fotki, bo zrobiliśmy ich rtochę na zawodach i na dekoracji, wtedy tez podamy link. A tutaj macie wszyscy link do pliku z zawodów z dokładnymi wynikami eliminacji i wszystkich 4 rund finałowych. Zapraszamy do lektury.

A wszystkim dzisiaj obecnym - WIELKIE DZIĘKI!


Komentarze (2)


Fajne zawody, super atmosfera, poziom dobry (nawet za wysoki :)) - a co do frekwencji, to jak za rok każdy przyprowadza jedną nową osobę i mamy wielkie zawody, ok? :)) Albo zrobimy promocję, że za każdego nowego, połowa wpisowego? :)) Do rozważenia, a tymczasem DZIĘKUJĘ kązdemu za udział i zapraszamy do galerii (jak macie własne fotki, zostawcie na kręgielni Krzysztofowi i zrobimy z nich galerię, pierwsze fotki już widać ;). Dobry Rzut!
Jerry
17 gru 2017, 22:11
Gratulacje dla zwycięzców i wszystkich startujących!
Simon
17 gru 2017, 22:11

Dodaj komentarz:

Komentować mogą wyłącznie zalogowani użytkownicy. Zaloguj się, by móc komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Liga Vector