Wrzos i TPBUS Mistrzami Jesieni

20 gru, 2017 | Autor: Jerry  | Komentarze (1)
Dzisiaj tuż przed 20.00 na kręgielni Vector oddano ostatnie rzuty roku kalendarzowego 2017. W kończącym się ostatnim sportowym tygodniu roku - rozegraliśmy w naszej LV aż 6 meczy, w których poza emocjami i świetnymi wynikami potwierdziły się początkowe przypuszczenia, że Mistrzami Jesieni zostaną TPBUS (w I lidze) i WRZOS Sieraków (II liga). Gratulujemy!

Ostatni tydzień rozgrywek ligowych w roku 2017 w I lidze zaczęliśmy od czwartego z rzędu triumfu UTECH Team. UTECH pokonał OSiR Urzędasów 6:2 i 797:790, ale mecz naprawdę mógł się podobać i trzymał w napięciu do ostatnich rzutów! Ostatecznie UTECH okazał się lepszy i przedłużył swoją piękną serię, kończąc zarazem serię OSiRu... W kolejnym meczu przebudził się Karcher Sady, który po słąbszych meczach, tym razem dość przekonująco pokonał ETT. Karcher Sady - ETT 6:2 i 793:766, co jednocześnie wywindowało Karcher na pozycję piątą z dużymi szansami na wskoczenie do pierwszej czwórki na koniec rundy jesiennej (bo zostały im jeszcze 2 mecze). A na koniec mecz, w którym Mistrzostwo Jesieni przypieczętowała ekipa TPBUS. Drużyna TPBUS dośc łatwo pokonała Vectora 8:0 i 872:799... ale jak się rzuca 872, to każdego chyba łatwo można pokonać :)) Tym samym nikt już w I rundzie nie dogoni TPBUSu, ale już za liderami, jeszcze wiele może się zdarzyć, bo zarówno UTECH, BASF, jak i ETT i Karcher mają jeszcze po 1-2 mecze do końca i szanse na przetasowania w czołowce ciągle są. Najkuteczniej zagrali znowu zawodnicy TPBUS. Tym razem najlepsza była tradycyjnie Barbara Gandecka (302), tuż za nią Mirosław Calak (299), a także Justyna Witkowiak z OSIR (287), Marek Luftmann (Vector) 285 i Stanisław Golczak (Karcher) 284. Super wyniki!

W II lidze też sypnęło dobrymi wynikami, a ostatnie 3 mecze zadecydowały o tym, że Wrzos Sieraków został na 99 % niepokonanym Mistrzem Jesieni. Co prawda mają jeszcze jeden mecz (ich najgroźniejsi rywale z Karolina I też), ale z obecną formą nie powinni punktów stracić. W omawianych 3 meczach w II lidze najlepsze widowisko było w spotkaniu Izotermu z Wrzosem Sieraków. Tutaj spotkali się ligowi rutyniarze i poziom sportowy był od razu najwyższy w tym sezonie II ligi. Ostatecznie Wrzos Sieraków pokonał Izoterm 7:1 i 778:749 i umocnił się na pozycji lidera tabeli. W innym ciekawym meczu, a do tego niezwykle zaciętym, WUEF Senior II zremisował z Izotermem 4:4, 6:6 przegrywając nieznacznie w kręglach 721:736. No i na koniec ostatnie spotkanie w II lidze w tym roku, czyli mecz WUEF Senior I z ekipą Ojciec Pio. Tutaj niżej notowany przed meczem WUEF Senior I pokonał dość wyraźnie drużynę Ojciec Pio 6:2 i aż 761:701! Najlepsze wyniki w II lidze w tych ostatnich grudniowych meczach uzyskali: Wiesław Musiał i Edwin Marciniak z Wrzosu (267 i 265), Elżbieta Śniechowska (WUEF Senior I) 266 oraz Jerzy Piela z Izotermu (262).

W I lidze do rozegrania zostały ostatnie 3 mecze, a w II lidze 7 spotkań i jak nic się złego nie wydarzy, to w połowie stycznia udamy się na zimową przerwę i potem zaczniemy II rundę rewanżową.


Komentarze (1)


Wszystkim zawodnikom i sympatykom Ligi Vector składam Najlepsze Życzenia na nadchodzące Boże Narodzenie. Radujmy się i weselmy, świętujmy, świętujmy, świętujmy, świętujmy, świętujmy, świętujmy, świętujmy, świętujmy, świętujmy, świętujmy, świętujmy, świętujmy, świętujmy, świętujmy, świętujmy, świętujmy................. i samego dobrego w NOWYM ROKU!!!!
DOBRY RZUT !
od tpbusiaków
Waldemar z TPBUS
22 gru 2017, 11:33

Dodaj komentarz:

Komentować mogą wyłącznie zalogowani użytkownicy. Zaloguj się, by móc komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Liga Vector