Rot Weiss Berlin zagra z Ligą Vector!

10 kwi, 2018 | Autor: Jerry  | Komentarze (1)
W najbliższy weekend 13-15 kwietnia w Tarnowie Podgórnym gościć będzie... kolejny Rot Weiss! Ale nie będa to dominatorzy z Rot Weiss Zerbst, którzy przygotowują się obecnie do MŚ w Rumunii. Na zaproszenie Ligi Vector na mecz towarzyski do Tarnowa Podgórnego przyjeżdża KSC Rot Weiss Berliner Baer, czyli berlińskie "niedźwiadki" z zespołu Rot Weiss Berlin. Ciekawostką, ale także jednym z powodów przyjazdu kręglarzy z Niemiec do Vectora jest to, że w składzie RWB gra Klaus Barth, Prezydent Światowej Federacji Kręglarskiej FIQ WNBA-NBA, a mecz jest okazją do spotkania z niedawno powołanym sztabem MŚ 2020 w Tarnowie Podgórnym!

W sobotę od 9.30 na kręgielni Vector odbędzie się niezwykle ciekawe wydarzenie towarzyskie, międzynarodowe.. a pewnie także i sportowe, czyli mecz pomiędzy reprezentacją Ligi Vector a kręglarzami z niemieckiego Rot Weiss Berlin. Niemcy przyjeżdżają tutaj na zaproszenie Ligi Vector, by nawiązać kontakty i później regularnie już wyjeżdżać na wymianę sportową pomiędzy Berlinem a Tarnowem Podgórnym. Ale ważnym punktem tego przyjazdu jest także możliwość spotkania się Klausa Bartha, szefa Federacji Kręglarskiej z członkami Sztabu MŚ Tarnowo Podgórne 2020, a na codzień graczami Ligi Vector.

Całe wydarzenie rozpocznie się w sobotę 14 kwietnia ok. 9.30, gry 4 wyselekcjonowanych zespołów w formule sportowej na 120 rzutów rozpoczną sie od 10.00, a wielkie podsumowanie planujemy na około 17.30. Później wspólne spotkanie zawodników obu drużyn oraz zaproszonych oficjeli - na kolacji w Tarnowie Podgórnym i... plany na nastepne wizyty i rewizyty. Wszystkich chętnych do spotkania, obejrzenia zmagań sportowych oraz do poznania kręglarzy z Niemiec i później odwiedzenia ich na 10-torowej kręgielni w berlinskim Kopenick - ZAPRASZAMY!

Już wkrótce poinformujemy także o Mistrzstwach Świata Tarnowo Podgórne 2020 i o powołanym w styczniu bieżącego roku sztabie MŚ w składzie którego aż 6 osób to gracze i organizatorzy Ligi Vector! Te Mistrzostwa i informacja o nich jeszcze w kwietniu, bo już w maju na 2 lata przed MŚ 2020 oficjalnie ruszamy ze stronę WWW MŚ Tarnowo Podgórne 2020 i wtedy wszystko będzie jasne ;))

_________
2018-04-15

Towarzyski mecz został rozegrany. Górą Liga Vector, która zajęła odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce! Protokół z wynikami spotkania do pobrania.


Komentarze (1)


To był naprawdę udany debiut LV na arenie międzynarodowej :) Pierwsze i trzecie miejsce w spotkaniu z doświadczonymi graczami z Berlina!
W treści artykułu jest już link do protokołu z wynikami poszczególnych zespołów i zawodników.
Simon
16 kwi 2018, 10:12

Dodaj komentarz:

Komentować mogą wyłącznie zalogowani użytkownicy. Zaloguj się, by móc komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Liga Vector