Wielkie emocje w II lidze

24 kwi, 2018 | Autor: Jerry  | Komentarze (0)
W ostatnich 2 tygodniach w Lidze Vector rozegrano sporo bo aż 10 spotkań. Po 5 zagrano w I i w II lidze i co ciekawe, właśnie II liga staje się niezwykle interesującą areną walki o awans do Ekstraklasy! Na dzisiaj szanse ma na ten awans praktycznie aż 5 drużyn, co powoduje, że kolejne mecze kończącego się powoli sezonu będą na pewno emocjonujace.

W I lidze, od której tradycyjnie zaczynamy nasze opisy meczowe, rozegrano 5 meczów. Wśród tych meczy najbardziej rzuca się w oczy czarna passa BASF Red Devils, którzy przegrali aż 4 z ostatnich 5 spotkań i tylko jedno zremisowali. We wspomnianych ostatnich dwóch tygodniach BASF Red Devils zaczął od wspomnianego remisu z SSR Start Poznań 4:4 przy triumfie SSR w kręglach 748:732. Co ciekawe chwilę później SSR Start został rozgromiony przez ETT 0:8 i 708:819. ETT wskoczyło tym samym na ligowe podium, a tymczasem SSR Start "umocnił" się na pozycji przedostatniej. W kolejnym meczu zespołu BASF, gracze Red Devils ulegli Mistrzom Ligi 2018 TPBUS aż 0:8 i 717:835. No a na koniec tego "serialu" gracze BASF ulegli wczoraj kręglarzom Karcher Sady 2:6 i 745:800. W ostatnim z opisywanych spotkań praktycznie przypieczętowany został spadek Vectora, gdyż gracze tej drużyny ulegli po zaciętej walce OSIR Urzędasom. OSIR pokonał Vectora po remisie 4:4, wyfrywając w pojedynkach 6.5:5,5 i w kręglach 821:808. Po tych wszystkich meczach liderem i juz pewnym Mistrzem Ligi jest oczywiscie TPBUS, ale za nim prawdziwe emocje. Drugich Urzędasów do czwartego Karchera Sady dzieli zaledwie punkt... a do konca wszyscy mają minimum po 2-3 mecze. Najlepsze wyniki indywidualne zagrali: Mirek Calak i Basia Gandecka z TPBUS (290 i 282) oraz Maciej Falbierski i Zdzisław Knasiak (OSIR i ETT) po 279 i Piotr Kowalak (Karcher) 274.

W II lidze jak wspominaliśmy powyżej - wiele ciekawych rozstrzygnięć i tłok w walce o I ligę. Zaczęło się od derbowego triumfu WUEF Senior II nad WUEF Senior I. W tym meczu WUEF Senior II wygrał po raz trzeci z rzędu - tym razem minimalnie, bo remisując 4:4, ale bedąc lepszym w pojedynkach 7,5:4,5 i w kręglach 669:666. W kolejnych spotkaniach zaprezentowali się tradycyjnie udanie gracze Wrzos Sieraków, którzy wygrali swoje dwa mecze i wskoczyli na podium z niewielką stratą do liderów, ale z najmniejsza liczbą meczy! Najpierw Wrzos pokonał ekipę Ojciec Pio 8:0 i 761:652, a chwilę później wysoko wygrał z KSV Strzałki 6:2 i 747:639. W ostatnich dwóch spotkaniach sporą sensację sprawił Izoterm, który pokonał liderów II ligi i kandydatów do awansu zespół Karolin I! Izoterm wygrał z Karolinem I 8:0 i aż 722:679! I na koniec najbardziej dziwny mecz, bo spotkanie w którym Ojciec Pio wygrał z WUEF Senior I remisując w dużych punktach 4:4, przegrywając w kręglach 687:705, ale wygrywając w kluczowych dla losów meczu pojedynkach 6,5:5,5. Tym samym Ojciec Pio pozostał w czołówce, ale ma już prawie wszystkie rozegrane mecze i zerowe szanse na I ligę. Natomiast do awansu rywalizacja trwa pomiędzy: Karolinem I, Zawodowcami, Wrzosem i być może Karolinem II, który ma jeszcze matematyczne szanse na włączenie się do walki o I ligę. Najlepszymi graczami II ligi w tych tygodniach byli: Edwin Marciniak i Wiesław Musiał z Wrzosu (275 i 271), Rafał Remi z Izotermu (258) oraz Iwona Majewska ze Strzałek i Darian Michałowski z WUEF I (251).


Komentarze (0)Dodaj komentarz:

Komentować mogą wyłącznie zalogowani użytkownicy. Zaloguj się, by móc komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Liga Vector