Wielkie sukcesy Basi Gandeckiej

06 maj, 2018 | Autor: Jerry  | Komentarze (1)
W ostatnich tygodniach na kilku kręgielniach w Polsce odbywały się finałowe turnieje różnych ważnych cyklów kręglarskich, a także imprezy rangi mistrzowskiej. Co cieszy najbardziej, to we wszystkich turniejach i zawodach bardzo widoczni w czołówkach byli kręglarze na co dzień grający w Lidze Vector. O naszych sukcesach w Grand Prix, Turniejach Miast, itp. napiszemy na podsumowanie sezonu już pod koniec maja, ale w ostatnich dniach miały miejsce największe sukcesy zawodniczki Ligi Vector i OSiR Vector Barbary Gandeckiej, którym chcemy poświęcić ten właśnie artykuł.

W weekend 27-29 kwietnia w Gostyniu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Seniorów – czyli najważniejsza w każdym sezonie impreza kręglarska wyłaniająca Mistrzynie i Mistrzów Polski na kolejne lata. I właśnie na tych zawodach w gronie 22 najlepszych i czołowych polskich kręglarek tytuł Wicemistrzyni Polski 2018 wywalczyła Barbara Gandecka! Basia zagrała nie najwyżej pierwszego dnia (547), ale już w kluczowym dla końcowych wyników półfinale Basia była najlepsza w całej stawce grając drugi wynik całych zawodów (596 punktów). I na koniec w Wielkim Finale grając równo i spokojnie Basia do końca kontrolowała wynik i zakończyła trzydniowe zawody ze srebrnym medalem (łączny wynik 1701 punktów)! Złoto tym razem absolutnie zasłużenie trafiło w ręce Kingi Konopy z Leszna (aż 1746 punktów), a brąz ze stratą 7 kręgli do naszej Wicemistrzyni Polski pojechał także do Leszna i do Joanny Lajtke (1694 punkty). Wielkie gratulacje!!

Ale chyba jeszcze większym osiągnięciem było to czego Basia dokonała w niedzielę 6 maja. I tu nie chodzi o samą niedzielę, ale o pracę jaką wykonała na przestrzeni ponad 8 miesięcy i 5 turniejów. Mowa tutaj o cyklu iPOS Grand Prix Polski czyli najtrudniejszym i najważniejszym cyklu w kręglarskim sporcie w Polsce rozgrywanym już po raz ósmy, w tym roku w silnym gronie ponad 130 kręglarzy! Po rozegraniu 5 turniejów w Lesznie, Gostyniu, Tomaszowie, Wronkach i w Tarnowie Podgórnym i zsumowaniu punktów z wszystkich zawodów okazało się, że Zwyciężczynią Grand Prix Polski 2018 została Barbara Gandecka! Basia nie dała rywalkom większych szans i triumfowała z wielką przewagą aż 110 punktów nad drugą w klasyfikacji Kingą Konopą z Leszna. Co ciekawe Basia nie wygrała żadnego z 5-ciu turniejów, ale za to była dwukrotnie druga, raz trzecia, a dwa razy w ścisłej czołówce – co razem dało tak wspaniały wynik końcowy! W ostatnim turnieju o Puchar Alfy Vector, rozgrywanym na jej „domowej” kręgielni Vector w Tarnowie Podgórnym Basia zajęła trzecie miejsce przez cały czas praktycznie kontrolując wynik i swoją pozycję w tabeli.

Grand Prix 2018 Grand Prix 2018

 

Cóż można powiedzieć po takim sezonie i takich sukcesach? Przede wszystkim to wielka zasługa samej zawodniczki, która na co dzień nie gra w Superlidze PZK, a przygotowuje się do startów i mobilizuje we własnym zakresie. Oczywiście zawodniczka gra w Lidze Vector, jest w skłądzie klubu OSiR VEctor Tarnowo Podgórne, ale poza tym wszystkim jest tutaj także jeszcze jeden ukryty cel. Celem tym są zbliżające się Mistrzostwa Świata w Kręglarstwie Klasycznym Tarnowo Podgórne 2020 i właśnie etapem do tego celu były starty Basi we wszystkich zawodach Grand Prix oraz w Mistrzostwach Polski. W przygotowaniach mocno pomaga stała konsultacja ze sztabem szkoleniowym niemieckiego Rot Weiss Zerbst, który jest najlepszym klubem kręglarskim świata ostatnich lat, a także program treningowy przygotowany specjalnie dla Basi przez Borisa Benedika (plan zaklądany na 2 lata, ale już teraz zaowocował :))). Teraz, mimo, że w Polsce sezon się praktycznie skończył, Basia planuje jeszcze czerwcowe konsultacje treningowe na Słowenii, a jesienią wyjazd do Niemiec i… nowe starty w kolejnej edycji Grand Prix Polski. To wszystko powinno już dać miejsce w kadrze Polski na Drużynowe Mistrzostwa Świata w czeskich Rokycanach w maju 2019 oraz na najważniejszej imprezie dla Basi i dla nas wszystkich w Lidze Vector – Mistrzostwach Świata w Tarnowie Podgórnym 2020. I mamy wielką nadzieję, że tak dobry i w sumie nieoczekiwany sukces tego sezonu da jeszcze większą pewność w sezonie 2018/19, a potem może upragniony sukces indywidualny tarnowianki na rozgrywanych 1,5 kilometra od jej domu Mistrzostwach Świata?

Trzymamy kciuki, gratulujemy sukcesu w Mistrzostwach Polski i Grand Prix Polski 2018, a także zapewniamy o stałym wsparciu w przygotowaniach, kontaktach z zagranicą i poszukiwaniu kluczowych dla dobrego przygotowania sponsorów.

Więcej informacji nt startów naszych ligowców w imprezach rangi mistrzowskiej – w zapowiadanym podsumowaniu sezonu. A poniżej linki do wyników i informacji z:

Mistrzostwa Polski w Gostyniu 2018

Grand Prix Polski 2018

Puchar Alfy Vector 2018

 


Komentarze (1)


GRATULACJE!!! Jak widać ciężka praca przynosi efekty. Pozostaje pogratulować i można brać przykład (prawda chłopaki z Red Devils? :)
Simon
07 maj 2018, 10:26

Dodaj komentarz:

Komentować mogą wyłącznie zalogowani użytkownicy. Zaloguj się, by móc komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Liga Vector