Marek Wojciechowski wygrywa IMLV 2019

16 lis, 2019 | Autor: simon  | Komentarze (3)
Prowadząc od początku do końca, Marek Wojciechowski - aktualnie zawodnik Wrzosu Sieraków - wywalczył tytuł najlepszego zawodnika Mistrzostw Ligi Vector 2019.

Rywalizacja w tym roku o tytuł najlepszego kręglarza Ligi Vector przyciągnęła na start 27 zawodników i zawodniczek. Do wspólnej rywalizacji przystąpiły osoby na co dzień grające w pierwszej, jak i drugiej lidze. Od początku jednak na czoło stawki wysunął się Marek Wojciechowski, który po eliminacjach miał punkt przewagi na Waldemarem Wereszczyńskim (235), oraz trzy punkty więcej od Justyny Witkowiak i Szymona Góreckiego (233).

Do pierwszej rundy awansowało 16 graczy, a do śćisłej czołówki dołączyli także Izabela Cwojdzińska (142), Maciej Falbierski (137) oraz Krystian Kempa (135). Przewagę jednak utrzymał zawodnik Wrzosu Sieraków, co pozwoliło mu awansować do półfinałów z pierwszego miejsca.

W półfinałach gra toczyła się już w modelu sprintów - 10 pełnych i 10 zbieranych. To sprawiło, że nastąpiły małe przetasowania w układzie tabeli. W finałowej czwórce znalazł się obok Marka Wojciechowskiego, Justyny Witkowiak i Waldemara Wereszczyńskiego również Maciej Falbierski, który miejsce wywalczył rzucając w zbieranych trzy "dziewiątki" pod rząd.

Finałową rozgrywkę wygrał Maciej Falbierski (92), pokonując Waldka Wereszczyńskiego (90), Justynę Witkowiak (86) oraz Marka Wojciechowskiego (80). Jednak to właśnie ostatni w finałowej czwórce stanął na pierwszym stopniu podium dzięki przewadze wypracowanej we wcześniejszych turach.

Warto wspomnieć również o miłym akcencie całej imprezy - zainicjowanej przez Zuzę akcji wsparcia dla małej Zosi. Udało się przekazać w ten sposób cegiełkę na szczytny cel, a przy okazji mieliśmy turniej nieco inny niż zwykle. Brawo Zuza!

Finał IMLV 2019

Dla dociekliwych załączamy protokół IMLV 2019 z wynikami eliminacji i poszczególnych rund.

 

PS od Zuzy: Uzbieraliśmy wspólnie 1430 zł, kwota w całości została przekazana Zosi, która wraz z bratem i Rodzicami odwiedziła kręgielnie podczas półfinałów. Dowiedzieliśmy się, że pieniądze wystarczą na 3 miesiące terapii logopedycznej. Dziękuję wszystkim raz jeszcze za udział w turnieju!

 

DOBRY RZUT!

 


Komentarze (3)


Brawo Marek! Gratulacje również dla wszystkich uczestników. Specjalne brawa dla ZUZY - udana impreza z dobrą organizacją, PĄCZKAMI oraz pięknym gestem dla ZOSI. Brawo!
Simon
16 lis 2019, 20:02
Dziękuje w imieniu Zosi za zgłoszenia, przyjacielską rywalizację i nieocenioną pomoc przy organizacji! Gratulacje dla WSZYSTKICH - zrobiliście dzisiaj dużo więcej niż samo zagranie w turnieju!
Zuza
16 lis 2019, 23:03
Brawa dla Marka ,od początku do końca Najlepszy.Atmosfera i Organizacja jak zawsze super ( brawo dla Zuzy , sama i tak fajnie przy pierwszym turnieju )
i radość ZOSI jak "zrobiła " 9-tke.
Wszystko bezcenne.
Kuba2
Kuba2
16 lis 2019, 23:27

Dodaj komentarz:

Komentować mogą wyłącznie zalogowani użytkownicy. Zaloguj się, by móc komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się.

Liga Vector