GPP: Udany turniej w Gostyniu

2017-02-06

W sobotę 4 lutego na kręgielni w Gostyniu rozegrano III turniej Grand Prix polski w grze do pełnych. I tradycyjnie jak na te imprezę przystało na starcie pojawiło się wielu graczy z Ligi Vector, a kilku z nich także tradycyjnie już zakończyło swój start w czubie tabeli.

Zaczynamy od pań, bo tam mamy bardzo duzo powodów do zadowolenia. Zwyciężczynią turnieju GPP w Gostyniu została bowiem Izabela Cwojdzińska z wynikiem 368 punktów! Drugie miejsce zajęła Małgorzata Konieczna (366), a na najniższym stopniu podium stanęła inna z zawodniczek LV - Jadwiga Wojcieszak (352). W czołowej szóstce finiszowała także piąta w turnieju Bogusława Ułasewicz i szósta Justyna Witkowiak.

W klasyfikacji generalnej całego GPP - po 3 turniejach prowadzi dość wyraźnie Iza Cwojdzińska (530 punktów), przed Edytą Kląskałą z Wronek (460)... a potem aż do szóstego miejsca same "nasze" :) 3. Justyna Witkowiak (440) 4. Jadwiga Wojcieszak (430), 5. Danuta Pribe (400) i 6. Bogusława Ułasewicz (360). Gratulujemy i życzymy powodzenia na ostatnich dwóch turniejach w Poznaniu i w Pucku!

Wśród panów tym razem rządzili miejscowi. Zwycięzcą został prowadzący od... pierwszego bloku (był bowiem pierwszym startującym) Bogusław Zagata z Gostynia (393), drugie miejsce zajął Maciej Matyla także z Gostynia (391), a trzeci był Tadeusz Pasiński (389). Wysoko, bo tuż za podium zakończył start nasz Radek Cwojdziński (383), a także wyróżnić trzeba Waldka Wereszczyńskiego (miejsce 7-me i 380 punktów).

W klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski dominują obecnie gracze z Gostynia. Prowadzi Andrzej Zagata (410), drugi jest Maciej Matyla (375), a trzeci Andrzej Nowak (365). Na wysokich miejscach "czają" się nasi gracze z LV: Robert Wojcieszak jest czwarty (320), Karol Nowak piąty (300), a Radek Cwojdziński jest szósty (255). Powodzenia w Poznaniu i Pucku!

Warto podkreślić, że turniej w Gostyniu był niezwykle udaną imprezą pod kątem frekwencji (aż 99 zawodników i zawodniczek), a także wysokiego poziomu, co po części jest zasługą nowych kręgli, na których naprawdę gra się miło i... skutecznie, oczywiście jak się trafia ;)

Szczegóły tego turnieju, cała klasyfikacja GPP Gostyń oraz całego cyklu - "tutaj":http://kregle.net/zaproszenia/grand-prix-polski-do-pelnych-gostyn/