Nasi graja i wygrywają!

2017-06-01

W minionych 2 miesiącach wiele ciekawych wydarzeń spoza LV odbywało się w amatorskich kręglach w Polsce. I jak zwykle sporo do powiedzenia mieli nasi ligowcy, którzy w takich ogólnopolskich turniejach często odgrywają znaczącą rolę. Największą bohaterką została Jadwiga Wojcieszak z UTECH Team, która została Indywidualną Mistrzynią Polski 2017 w grze do pełnych!!! Gratulacje, a jakie inne sukcesy, zobaczmy!

Przez kilka miesięcy na 5 kręgielniach w całej Polsce odbywał się Grand Prix Polski w grze do pełnych. Tutaj od samego początku wiodące role zwłaszcza wśród pań odgrywali zawodnicy LV i tak tez widać było na klasyfikacji końcowej. Po ostatnim turnieju GPP 2016/17, który odbył się w Pucku w klasyfikacji generalnej kobiet na pierwszych 5-ciu miejscach zameldowały się zawodniczki na codzień grające w Lidze Vector. Zwyciężczynią cyklu Grand Prix Polski została Izabela Cwojdzińska, drugie miejsce zajęła Justyna Witkowiak, a na trzecim miejscu podium finiszowała Bogusława Ułasewicz. Co ciekawe na następnych miejscach także "nasze": Regina Gawłowska (4-ta) oraz Jadwiga Wojcieszak (5-ta). Szósta zakończyła rywalizację Edyta Kląskała z Wronek. Warto podkreślić, że wszystkie turnieje GPP wygrywały nasze zawodniczki, bo Iza wygrała turnieje w Sierkowie, Gostyniu i w Poznaniu, Justyna triumfowała w Pucku, a Danuta Pribe we Wronkach! Gratulacje!!!

Wśród mężczyzn GPP miał więcej ośrodków w ścisłej czołówce. I tak najlepsi okazali się kręglarze z Gostynia. Zwycięzcą GPP został Andrzej Zagata, a srebro wywalczył Maciej Matyla. na trzecim miejscu zakończył start gracz LV i Sierakowa Karol Nowak. Tuż za podium finiszowali: Robert Wojcieszak, Radek Cwojdziński i Andrzej Nowak, wszyscy na codzień rywalizujący w LV. Gratulacje i szacuneczek ;)

Najważniejszą imprezą tego roku dla amatorów kręglarstwa były Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski w grze do pełnych, które zostały perfekcyjnie zorganizowane w Sierakowie przez naszego "dobrego znajomego" Karola Nowaka :)). Tutaj mieliśmy wielki powód do dumy, bo Indywidualną Mistrzynią Polski Kobiet 2017 została Jadwiga Wojcieszak!!! Gratulacje!! Wicemistrzynią Polski została Elwira Śleńska reprezentująca SGLK Gostyń, a brązowy medal wywalczyła Maria Michałowska ze Śremu. wysoko, bo tuż za podium finiszowała Justyna Witkowiak z LV. Warto podkreślić świetną frekwencję turnieju pań, w którym wzięło udział aż 40 zawodniczek, co jest nieczęsto spotykanym wynikiem w ostatnich latach!

Wśród panów Indywidualnym Mistrzem Polski 2017 został rutyniarz z Pucka Arek Stachecki, który wyprzedził łowcę medali z MP do pełnych Remigiusza Szabela z Leszna, a na trzecim miejscu wylądował ostatecznie Patryk Wawrzyniak z Leszna. Na czwartym miejscu zakończył start Szymon Górecki z LV, a piąty był Sebastian Piosik, który od tego sezonu gra i to doskonale w naszej lidze. Wszystkim - wyrazy uznania!!

Jeden medal wywalczyli także w drużynach gracze LV, bo na drugim stopniu podium stanęła ekipa RKR Team w składzie: Radek Cwojdziński, Karol Nowak i Robert Wojcieszak. Gratulacje!

I na koniec zawody, w których co roku mamy sukcesy. A chodzi O Mistrzostwa Polski Seniorów A, czyli dla zawodników powyżej 50-tki. Tutaj wśród pań srebro wywalczył niezniszczalna Danuta Pribe, a brąz Bogusia Ułasewicz. Wśród panów drugi był Andrzej Nowak grywający u nas w ekipie Assmann PGP. Gratulacje!

Wszelkie wyniki, dokładne analizy i rezultaty eliminacji, finałów, itp - na stronie "www.kregle.net":http://kregle.net/ . Zapraszamy!